  • THS25R50J
THS25R50J
advertisement
Manufacturer No:
THS25R50J
HK JDW NO:
792-THS25R50J
Datasheet:
THS25R50J
Description:
TE CONNECTIVITY / CGS THS25R50J RESISTOR, AL CLAD, 25W R50 5%
Step5Bar-code shipping tag
THS25R50J
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to THS25R50J.
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mount
    Chassis Mount, Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    1.142Lx1.102W 29.00mmx28.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    Axial, Solder
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    500mOhm
  • Power Rating
    25W
  • Voltage - Rated DC
    550V
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • Lead Length
    10mm
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm