  • TIB 120-112EX
TIB 120-112EX
advertisement
Manufacturer No:
TIB 120-112EX
Manufacturer:
Traco Power
HK JDW NO:
809-TIB 120-112EX
Package:
Datasheet:
TIB 120-112EX
Description:
Quantity:
In Stock : 4690
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TIB 120-112EX
    Select All
  • Factory Lead Time
    1 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    TIB 120EX (120W)
  • Size / Dimension
    4.50Lx1.42W x 4.89 H 114.2mmx36.0mmx124.2mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    120W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, cURus, SIQ
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Isolation
    4.25kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC