  • TIBPAL22V10-10CFN
TIBPAL22V10-10CFN
advertisement
Manufacturer No:
TIBPAL22V10-10CFN
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-TIBPAL22V10-10CFN
Datasheet:
TIBPAL22V10-10CFN
Purchasing and Inquiry
TIBPAL22V10-10CFN Overview
Mounting is done with the Type Surface Mount method.Programmable logic devices are PAL that is programmable.A high performance-to-cost ratio makes IMPACT-X? PAL? Series the best value on the market.Due to the 28-LCC (J-Lead)'s package, Programmable logic devices are widely used in the electronics industry.Materials from Tube are used to make the packaging.In 10 macro cells, there is always something to do.PAL22V10 is the number assigned to the PLD stock's biggest part.Surface Mount is mounted in the way of the PLD.Complex Programmable logic device 28 remains Programmable logic array's pin number.When Programmable logic devices are operated at 100MHz frequency, it continues to function accurately.Currently, maximum working temperature is 75°C.The temperature should be higher than 0°C when Programmable logic devices are operating.4.75V volts is the only voltage it can work with.The PLD can only be operated with a 5.25V supply voltage.10 I/Os are programmable.The Complex Programmable logic device is powered from a source of 5V at all times.Inputs dedicated to the 11 axis are embedded in it.This PLD is programmed with a 28 termination.It can be assigned to the Programmable Logic Devices subcategory.Programmable logic device 5V has 5V supplies.132' indicates how many product terms there are.Programmable logic devices are possible to output 10 in a number of ways.There is a requirement for 5V voltage in order to make it work.A 28 pin is used for a specific purpose on the board.At most, it can operate at a temperature of 210mA.
TIBPAL22V10-10CFN Features
Mounting type of Surface Mount
Maximum temperature of 75°C
10 I/Os
TIBPAL22V10-10CFN Applications
  • Various types of power-limited applications
  • Low power applications
  • Software
  • Programmable Logic Devices
  • high-performance microcomputer systems
  • Battery operated devices
  • Electrically Devices
Step5Bar-code shipping tag
TIBPAL22V10-10CFN
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Frequency
    100MHz
  • Base Part Number
    PAL22V10
  • Pin Count
    28
  • Number of Outputs
    10
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
    PAL
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    4.75V
  • Number of I/O
    10
  • Max Supply Current
    210mA
  • Propagation Delay
    15 ns
  • Turn On Delay Time
    15 ns
  • Access Time
    10 ns
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
  • Number of Dedicated Inputs
    11
  • Number of Product Terms
    132
  • Height Seated (Max)
    4.57mm
  • Length
    11.5062mm
  • Width
    11.5062mm