  • TISP4220M3AJR-S
TISP4220M3AJR-S
advertisement
Manufacturer No:
TISP4220M3AJR-S
HK JDW NO:
103-TISP4220M3AJR-S
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
TISP4220M3AJR-S
Description:
Thyristor TSPD 160V 24A 2-Pin SMA T/R
Step5Bar-code shipping tag
TISP4220M3AJR-S
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    62pF
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Current Rating
    5A
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    TISP4220
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    50A
  • Peak Pulse Current
    220A
  • Hold Current
    150mA
  • Trigger Device Type
    SILICON SURGE PROTECTOR
  • Voltage - Off State
    160V
  • Voltage - Breakover
    220V
  • Voltage - On State
    3V