  • TISP4300MMAJR-S
TISP4300MMAJR-S
advertisement
Manufacturer No:
TISP4300MMAJR-S
HK JDW NO:
103-TISP4300MMAJR-S
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
TISP4300MMAJR-S
Description:
THYRISTOR 230V 50A DO214AC
Step5Bar-code shipping tag
TISP4300MMAJR-S
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Surface Mount
    YES
  • Published
    2007
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    40pF
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Current Rating
    5A
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    TISP4300
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
  • Peak Pulse Current
    50A
  • Hold Current
    150mA
  • Trigger Device Type
    SILICON SURGE PROTECTOR
  • Voltage - Off State
    230V
  • Voltage - Breakover
    300V