  • TJ0651530000G
TJ0651530000G
advertisement
Manufacturer No:
TJ0651530000G
HK JDW NO:
48-TJ0651530000G
Description:
Bulk 0.200 5.08mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets 01-508 Thermoplastic Resin Tin Copper Alloy
Quantity:
In Stock : 1614
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TJ0651530000G
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Insulation Height
    0.594 15.09mm
  • Termination Style
    Screw - Rising Cage Clamp
    Tin
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    12-24 AWG
  • Current - UL
    12A
  • Torque - Screw
    0.56 Nm (5.0 Lb-In)
  • Positions Per Level
    6
  • Plug Wire Entry
    180°
  • Wire Gauge or Range - mm²
    1-2.5mm2
  • Wire Strip Length
    7-8mm
  • Screw Size
    M3
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Housing Material
    Thermoplastic Resin
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C