  • TJ1111820000G
TJ1111820000G
advertisement
Manufacturer No:
TJ1111820000G
HK JDW NO:
48-TJ1111820000G
Description:
Bulk 0.138 3.50mm Gray 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets TJ Thermoplastic Tin Phosphor Bronze
Step5Bar-code shipping tag
TJ1111820000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Color
    Gray
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Insulation Height
    0.437 11.10mm
  • Termination Style
    Screw
  • Number of Levels
    1
  • Contact Mating Finish
    Tin
  • Wire Gauge or Range - AWG
    16-28 AWG
  • Current - UL
    10A
  • Voltage - IEC
    300V
  • Current - IEC
    10.5A