  • TJ15P04M3,RQ(S
TJ15P04M3,RQ(S
advertisement
Manufacturer No:
TJ15P04M3,RQ(S
HK JDW NO:
4669-TJ15P04M3,RQ(S
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
TJ15P04M3,RQ(S
Description:
MOSFET (Metal Oxide) P-Channel Tape & Reel (TR) 36m Ω @ 7.5A, 10V ±20V 1100pF @ 10V 26nC @ 10V 40V TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity:
In Stock : 30849
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TJ15P04M3,RQ(S
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    U-MOSVI
  • Published
    2009
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    29W Tc
  • FET Type
    P-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    36m Ω @ 7.5A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2V @ 100μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1100pF @ 10V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    15A Ta
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    26nC @ 10V
  • Rise Time
    11ns
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    40V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • Fall Time (Typ)
    42 ns
  • Continuous Drain Current (ID)
    15A
  • Gate to Source Voltage (Vgs)
    20V