  • TJ2031530000G
TJ2031530000G
advertisement
Manufacturer No:
TJ2031530000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-TJ2031530000G
Package:
Datasheet:
Description:
Bulk 0.150 3.81mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets 01-381 Thermoplastic Resin Tin Copper Alloy
Step5Bar-code shipping tag
TJ2031530000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Thermoplastic Resin
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    01-381
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    20
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.150 3.81mm
  • Insulation Height
    0.437 11.10mm
  • Termination Style
    Screw - Rising Cage Clamp
  • Number of Levels
    1
  • Contact Mating Finish
    Tin
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    16-26 AWG
  • Current - UL
    10A
  • Torque - Screw
    0.23 Nm (2.0 Lb-In)