  • TJT3001K0J
TJT3001K0J
advertisement
Manufacturer No:
TJT3001K0J
HK JDW NO:
792-TJT3001K0J
Datasheet:
TJT3001K0J
Description:
TE CONNECTIVITY TJT3001K0J RESISTOR, 1K, 5%, 300W, WIRE LEADED
Step5Bar-code shipping tag
TJT3001K0J
  • Operating Temperature
    -25°C~250°C
  • Size / Dimension
    8.278Lx3.150W 210.00mmx80.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±260ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Power Rating
    300W
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm