  • TL-N20ME15 2M
TL-N20ME15 2M
advertisement
Manufacturer No:
TL-N20ME15 2M
HK JDW NO:
607-TL-N20ME15 2M
Datasheet:
TL-N20ME15 2M
Description:
10V~30V Inductive Module Plastic Cable Leads Module
Purchasing and Inquiry
TL-N20ME15 2M Overview
TL-N20ME15 2M Features
Operating Temperature: -25°C~70°C
Sensing Distance: 0.787 (20mm)
Voltage - Supply: 10V~30V
Package / Case: Module
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
TL-N20ME15 2M Applications
There are a lot of Omron Automation and Safety TL-N20ME15 2M Proximity Sensors applications.
  • Office automation equipment
  • Self-driving cars
  • Detect position
  • Rice cookers
  • Automation
  • Measurement of the distance from the target
  • Assembly lines
  • Usage in Security
  • Smart toilets
  • Recycling plants
Step5Bar-code shipping tag
TL-N20ME15 2M
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Published
    2014
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Output Type
    NPN-NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.787 (20mm)