  • TL104K10R0C
TL104K10R0C
advertisement
Manufacturer No:
TL104K10R0C
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-TL104K10R0C
Package:
Module
Datasheet:
TL104K10R0C
Description:
10Ohm, ±10%, 158W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TL104K10R0C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TL
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    4.094Lx1.012W 104.00mmx25.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    158W
  • Voltage - Rated DC
    1.2kV
  • Max Power Dissipation
    158W
  • Lead Style
    Quick Connects, 0.250 (6.35mm)