  • TL200048
TL200048
advertisement
Manufacturer No:
TL200048
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-TL200048
Quantity:
In Stock : 17064
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TL200048
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TL200048 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Series
    TL (2000W)
  • Size / Dimension
    11.13Lx3.45W x 3.41 H 282.7mmx87.6mmx86.6mm
  • Feature
    Remote On/Off, Remote Sense
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    2000W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Current - Output 1
    40A
  • Height
    87.63mm