  • TLC2652C-14D
TLC2652C-14D
advertisement
Manufacturer No:
TLC2652C-14D
HK JDW NO:
815-TLC2652C-14D
Package:
SOIC
Datasheet:
Description:
1 Channels 140 dB Instrumentational OP Amps 14 Pins SOIC
Quantity:
In Stock : 7850
Step5Bar-code shipping tag
TLC2652C-14D
  • Package / Case
    SOIC
  • Surface Mount
    YES
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    14
  • ECCN Code
    EAR99
  • Subcategory
    Operational Amplifier
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    14
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Power Supplies
    +-5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Number of Channels
    1
  • Supply Current-Max
    2.5mA
  • Slew Rate
    2.8 V/us
  • Architecture
    CHOPPER-STAB
  • Amplifier Type
    OPERATIONAL AMPLIFIER
  • Common Mode Rejection Ratio
    140 dB
  • Gain Bandwidth Product
    1.9MHz
  • Neg Supply Voltage-Nom (Vsup)
  • Unity Gain BW-Nom
    1900 kHz
  • Low-Offset
    YES
  • Frequency Compensation
  • Supply Voltage Limit-Max
    8V
  • Low-Bias
  • Micropower
    NO
  • Bias Current-Max (IIB) @25C
    0.00006μA
  • Programmable Power
  • Neg Supply Voltage-Max (Vsup)
    -8V
  • Input Offset Voltage-Max
    4.35μV
  • Wideband
  • Power
  • Length
    8.65mm