  • TLE42662GSV33HTMA1
TLE42662GSV33HTMA1
advertisement
Manufacturer No:
TLE42662GSV33HTMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-TLE42662GSV33HTMA1
Package:
SOT-223
Datasheet:
Description:
Fixed 2.3mm PMIC SOT-223
Quantity:
In Stock : 8490
Step5Bar-code shipping tag
TLE42662GSV33HTMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-223
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.3mm
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    150mA
  • Polarity
    Positive
  • Accuracy
    3 %
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Min Input Voltage
    4.4V
  • Max Input Voltage
    45V
  • Length
    6.5mm
  • Width
    3.5mm