  • TLZ10A-GS08
TLZ10A-GS08
advertisement
Manufacturer No:
TLZ10A-GS08
HK JDW NO:
884-TLZ10A-GS08
Package:
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Datasheet:
TLZ10A-GS08
Description:
8Ohm 10V 40nA @ 8.66V -65°C~175°C 500mW DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Quantity:
In Stock : 2217
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TLZ10A-GS08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2016
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Pin Count
    2
  • Impedance
    8Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40nA @ 8.66V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Max Reverse Leakage Current
    40nA
  • Impedance-Max
    8Ohm
  • Zener Voltage
    10V
  • Voltage Tolerance
    3%