  • TLZ5V1B-GS08
TLZ5V1B-GS08
advertisement
Manufacturer No:
TLZ5V1B-GS08
HK JDW NO:
884-TLZ5V1B-GS08
Datasheet:
TLZ5V1B-GS08
Purchasing and Inquiry
TLZ5V1B-GS08 Overview
An electrical device like this requires a reverse leakage current of 2μA @ 2V.Reverse leakage current reaches 2μA at its maximum.Zener single diode reaches 1.5V @ 200mA when Zener single diode is supplied wZener single diodeh the maximum voltage - Forward (Vf).
TLZ5V1B-GS08 Features
reverse leakage current of 2μA @ 2V
2μA @ 2V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 2μA
TLZ5V1B-GS08 Applications
Step5Bar-code shipping tag
TLZ5V1B-GS08
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Silver, Tin
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2004
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    20Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2μA @ 2V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Impedance-Max
    20Ohm
  • Test Current
    20mA
  • Zener Voltage
    5.1V
  • Voltage Tolerance
    3%