  • TLZ8V2A-GS18
TLZ8V2A-GS18
advertisement
Manufacturer No:
TLZ8V2A-GS18
HK JDW NO:
884-TLZ8V2A-GS18
Datasheet:
TLZ8V2A-GS18
Description:
8Ohm 8.2V 7.5μA @ 7.15V -65°C~175°C 500mW DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Step5Bar-code shipping tag
TLZ8V2A-GS18
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2016
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Pin Count
    2
  • Impedance
    8Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    7.5μA @ 7.15V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Max Reverse Leakage Current
    7.5μA
  • Impedance-Max
    8Ohm
  • Zener Voltage
    8.2V
  • Voltage Tolerance
    3%