  • TM3B476K6R3HBA
TM3B476K6R3HBA
advertisement
Manufacturer No:
TM3B476K6R3HBA
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-TM3B476K6R3HBA
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
TM3B476K6R3HBA
Purchasing and Inquiry
TM3B476K6R3HBA Overview
This resistor has a resistance of 1.9Ohm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.
TM3B476K6R3HBA Features
TM3B476K6R3HBA Applications
There are a lot of Vishay Sprague TM3B476K6R3HBA applications of tantalum capacitors.
  • Industrial
  • Consumer
  • General purpose
  • Avionics,
  • ABS
  • Industrial control units
  • Military / aerospace
  • General low power DC/DC and LDO
  • Telecom infrastructure
  • Automotive ECU
Step5Bar-code shipping tag
TM3B476K6R3HBA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    TANTAMOUNT®, TM3
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.9Ohm
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height
    1.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm
  • Length
    3.5052mm
  • Width
    2.794mm