  • TM3C156M016HBA
TM3C156M016HBA
advertisement
Manufacturer No:
TM3C156M016HBA
HK JDW NO:
874-TM3C156M016HBA
Datasheet:
TM3C156M016HBA
Purchasing and Inquiry
TM3C156M016HBA Overview
TM3C156M016HBA Features
TM3C156M016HBA Applications
There are a lot of Vishay Sprague TM3C156M016HBA applications of tantalum capacitors.
  • ABS
  • Telecom infrastructure
  • General purpose
  • Computer
  • Consumer
  • Avionics / military / space
  • Avionics,
  • Automotive ECU
Step5Bar-code shipping tag
TM3C156M016HBA
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C