  • TM3C226K020HBA
TM3C226K020HBA
advertisement
Manufacturer No:
TM3C226K020HBA
HK JDW NO:
874-TM3C226K020HBA
Datasheet:
TM3C226K020HBA
Purchasing and Inquiry
TM3C226K020HBA Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 1.1Ohm.
TM3C226K020HBA Features
TM3C226K020HBA Applications
There are a lot of Vishay Sprague TM3C226K020HBA applications of tantalum capacitors.
  • ABS
  • Industrial control units
  • Avionics,
  • Industrial
  • Airbag systems
  • Avionics / military / space
  • General low power DC/DC and LDO
Step5Bar-code shipping tag
TM3C226K020HBA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm