  • TM3C476M6R3EBA
TM3C476M6R3EBA
advertisement
Manufacturer No:
TM3C476M6R3EBA
HK JDW NO:
874-TM3C476M6R3EBA
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
TM3C476M6R3EBA
Purchasing and Inquiry
TM3C476M6R3EBA Overview
TM3C476M6R3EBA Features
TM3C476M6R3EBA Applications
There are a lot of Vishay Sprague TM3C476M6R3EBA applications of tantalum capacitors.
  • Computer
  • Consumer
  • General purpose
  • Industrial
  • Avionics / military / space
  • Automotive ECU
  • ABS
  • Telecom infrastructure
  • Avionics,
  • Military / aerospace
Step5Bar-code shipping tag
TM3C476M6R3EBA
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4Ohm
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm