  • TM3D336K020LBA
TM3D336K020LBA
advertisement
Manufacturer No:
TM3D336K020LBA
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-TM3D336K020LBA
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TM3D336K020LBA
Purchasing and Inquiry
TM3D336K020LBA Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 700mOhm.
TM3D336K020LBA Features
TM3D336K020LBA Applications
There are a lot of Vishay Sprague TM3D336K020LBA applications of tantalum capacitors.
  • Avionics,
  • ABS
  • Telecom infrastructure
  • Automotive ECU
  • Consumer
  • Airbag systems
  • Military / aerospace
  • General low power DC/DC and LDO
  • Industrial
  • General purpose
Step5Bar-code shipping tag
TM3D336K020LBA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    TANTAMOUNT®, TM3
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.2926mm