  • TMC00530R00FE02
TMC00530R00FE02
advertisement
Manufacturer No:
TMC00530R00FE02
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TMC00530R00FE02
Package:
Axial, Box
Datasheet:
TMC00530R00FE02
Description:
RES CHAS MNT 30 OHM 1% 7.5W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TMC00530R00FE02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    TMC
  • Size / Dimension
    0.600Lx0.646W 15.24mmx16.41mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    30Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    7.5W
  • Max Power Dissipation
    7.5W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    8.509mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.51mm
  • Length
    15.24mm
  • Width
    16.4084mm