  • TMC010220R0FE02
TMC010220R0FE02
advertisement
Manufacturer No:
TMC010220R0FE02
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TMC010220R0FE02
Package:
Axial, Box
Datasheet:
TMC010220R0FE02
Description:
RES CHAS MNT 220 OHM 1% 12.5W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TMC010220R0FE02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    TMC
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.800W 19.05mmx20.32mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    220Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    12.5W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    10.5918mm
  • Height Seated (Max)
    0.405 10.29mm
  • Length
    19.1008mm
  • Width
    20.2946mm