  • TMC02512R00FE02
TMC02512R00FE02
advertisement
Manufacturer No:
TMC02512R00FE02
HK JDW NO:
873-TMC02512R00FE02
Datasheet:
TMC02512R00FE02
Description:
RES CHAS MNT 12 OHM 1% 25W
Step5Bar-code shipping tag
TMC02512R00FE02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    1.062Lx1.080W 26.97mmx27.43mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    12Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Height
    14.2494mm
  • Height Seated (Max)
    0.561 14.25mm
  • Length
    26.9748mm
  • Width
    27.432mm