  • TMC050250R0FE02
TMC050250R0FE02
advertisement
Manufacturer No:
TMC050250R0FE02
HK JDW NO:
873-TMC050250R0FE02
Datasheet:
TMC050250R0FE02
Description:
RES CHAS MNT 250 OHM 1% 50W
Step5Bar-code shipping tag
TMC050250R0FE02
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    1.968Lx1.140W 49.99mmx28.96mm
  • Tolerance
    ±1%
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    250Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Height
    15.875mm
  • Height Seated (Max)
    0.625 15.87mm
  • Length
    49.9872mm
  • Width
    28.956mm