  • TMCHC1C336MTRF
TMCHC1C336MTRF
advertisement
Manufacturer No:
TMCHC1C336MTRF
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-TMCHC1C336MTRF
Package:
Nonstandard
Datasheet:
TMCHC1C336MTRF
Description:
33μF ±20% 1.1Ohm @ 100kHz Tape & Reel (TR) Nonstandard
Quantity:
In Stock : 13973
Step5Bar-code shipping tag
TMCHC1C336MTRF
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TMCH
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.126W 5.80mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.106 2.70mm