  • TMOV25SP550M
TMOV25SP550M
advertisement
Manufacturer No:
TMOV25SP550M
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-TMOV25SP550M
Package:
Square 28mm, 3 Lead
Datasheet:
TMOV25SP550M
Description:
Quantity:
In Stock : 1493
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TMOV25SP550M
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Square 28mm, 3 Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Series
    TMOV® 25S
  • Published
    2009
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    630pF
  • Voltage - Rated DC
    745V
    VARISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Reference Standard
    CECC42000
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • Max Voltage Rating (AC)
    550V
  • Max Voltage Rating (DC)
    745V
  • Clamping Voltage
    1.475kV
  • Max Surge Current
    20kA
  • Capacitance @ Frequency
    630pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    1.001kV
  • Energy
    550J
  • Varistor Voltage (Min)
    819V
  • Varistor Voltage (Typ)
    910V
  • Varistor Voltage
    910V