  • TMS34020AGBL32
TMS34020AGBL32
advertisement
Manufacturer No:
TMS34020AGBL32
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-TMS34020AGBL32
Package:
Datasheet:
Description:
2.54mm 5V Microprocessor 5V
Quantity:
In Stock : 14183
Step5Bar-code shipping tag
TMS34020AGBL32
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    145
  • Subcategory
    Graphics Processors
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    PERPENDICULAR
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    145
  • JESD-30 Code
    S-CPGA-P145
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    GRAPHICS PROCESSOR
  • Clock Frequency
    32MHz
  • Supply Current-Max
    260mA
  • Maximum Num of Bits per Pixel
    32
  • Length
    40mm
  • Width
    40mm