  • TN-3000-212B
TN-3000-212B
advertisement
Manufacturer No:
TN-3000-212B
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-TN-3000-212B
Package:
Datasheet:
TN-3000-212B
Description:
INVERTER UPS 12VDC 3KW 1 OUTLET
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TN-3000-212B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Weight
    12.9kg
  • Series
    TN-3000
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Inverter, UPS
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Depth
    100mm
  • Efficiency
    89 %
  • Voltage - Input
    12VDC
  • Voltage - Output
    230VAC
  • Size
    18.38Lx11.16W x 3.94 H 466.8mmx283.5mmx100.0mm
  • Region Utilized
    Europe
  • Input Current
    300A
  • AC Outlets
    1
  • Nominal Input Voltage (DC)
    12V
  • Connector - Voltage Input
    Terminals
  • Remote Capability
    Yes
  • Power - Output Surge
    6kW
  • Power - Output Continuous
    3kW
  • Height
    467.36mm
  • Length
    466.8mm
  • Width
    283.5mm