  • TNPU06032K40BZEN00
TNPU06032K40BZEN00
advertisement
Manufacturer No:
TNPU06032K40BZEN00
HK JDW NO:
873-TNPU06032K40BZEN00
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
TNPU Series, Thin Film, 2.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 800
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TNPU06032K40BZEN00
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    2.4kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm