  • TNPW060380R6DHTA
TNPW060380R6DHTA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW060380R6DHTA
HK JDW NO:
873-TNPW060380R6DHTA
Datasheet:
TNPW060380R6DHTA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 80.6Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW060380R6DHTA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    80.6Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm