  • TNPW120656R2BEEN
TNPW120656R2BEEN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW120656R2BEEN
HK JDW NO:
873-TNPW120656R2BEEN
Datasheet:
TNPW120656R2BEEN
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 56.2Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 800
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TNPW120656R2BEEN
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    1206
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    56.2Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm