  • TNPW1206910RFEEA
TNPW1206910RFEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW1206910RFEEA
HK JDW NO:
873-TNPW1206910RFEEA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TNPW1206910RFEEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 910Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW1206910RFEEA
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    910Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%