  • TO1608-330M
TO1608-330M
advertisement
Manufacturer No:
TO1608-330M
HK JDW NO:
773-TO1608-330M
Datasheet:
TO1608-330M
Description:
TO1608-330M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
TO1608-330M
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating
    600mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    510mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.115 2.92mm