  • TO3316-4R7M
TO3316-4R7M
advertisement
Manufacturer No:
TO3316-4R7M
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-TO3316-4R7M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
TO3316-4R7M
Description:
TO3316-4R7M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TO3316-4R7M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    TO3316
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.394W 12.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    4.8A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    18mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    45MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 100kHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm