  • TP1.5KE22CA
TP1.5KE22CA
advertisement
Manufacturer No:
TP1.5KE22CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-TP1.5KE22CA
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
TP1.5KE22CA
Description:
Quantity:
In Stock : 127
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TP1.5KE22CA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    DO-201AA, DO-27, Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TP1.5KE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Form
    WIRE
  • JESD-30 Code
    O-PALF-W2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20.9V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    49.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    30.6V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18.8V