  • TPS61196EVM-600
TPS61196EVM-600
advertisement
Manufacturer No:
TPS61196EVM-600
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-TPS61196EVM-600
Package:
Module
Datasheet:
TPS61196EVM-600
Description:
Evaluation Module For TPS61196 6-String 400-mA WLED Driver
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPS61196EVM-600
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Box
  • Feature
    Dimmable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    10V~30V
  • Output Current
    200mA
  • Voltage - Output
    60V
  • Output Current per Channel
    200mA