  • TPSB476M010T0650
TPSB476M010T0650
advertisement
Manufacturer No:
TPSB476M010T0650
HK JDW NO:
66-TPSB476M010T0650
Package:
Datasheet:
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TPSB476M010T0650
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    1411
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    650 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm