  • TPSD107K010K0065
TPSD107K010K0065
advertisement
Manufacturer No:
TPSD107K010K0065
HK JDW NO:
66-TPSD107K010K0065
Package:
Datasheet:
Description:
100μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.01mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TPSD107K010K0065
    21 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    65 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm