  • TPSD337K010A0050
TPSD337K010A0050
advertisement
Manufacturer No:
TPSD337K010A0050
HK JDW NO:
66-TPSD337K010A0050
Package:
2917
Datasheet:
Description:
330μF 50mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.033mA Tape & Reel (TR) 2917
Step5Bar-code shipping tag
TPSD337K010A0050
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    2917
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.033mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm