  • TPSD686M020A0070
TPSD686M020A0070
advertisement
Manufacturer No:
TPSD686M020A0070
HK JDW NO:
66-TPSD686M020A0070
Package:
Datasheet:
Description:
68μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 70mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0136mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TPSD686M020A0070
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Weight
    670.01263mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0136mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    3.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm