  • TPSE226M035R0200V
TPSE226M035R0200V
advertisement
Manufacturer No:
TPSE226M035R0200V
HK JDW NO:
66-TPSE226M035R0200V
Package:
Molded
Datasheet:
TPSE226M035R0200V
Description:
22μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 200mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR) Molded
Quantity:
In Stock : 8642
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TPSE226M035R0200V
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    4.3mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2917
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm