  • TPSE337K010H0040V
TPSE337K010H0040V
advertisement
Manufacturer No:
TPSE337K010H0040V
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TPSE337K010H0040V
Package:
Datasheet:
Description:
330μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TPSE337K010H0040V
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2917
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    40 mΩ
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm