  • TPSE477M010R0045V
TPSE477M010R0045V
advertisement
Manufacturer No:
TPSE477M010R0045V
HK JDW NO:
66-TPSE477M010R0045V
Package:
2917
Datasheet:
Description:
470μF 45mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR) 2917
Step5Bar-code shipping tag
TPSE477M010R0045V
    21 Weeks
  • Package / Case
    2917
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    45mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm