  • TPSMB7.5A-VR
TPSMB7.5A-VR
advertisement
Manufacturer No:
TPSMB7.5A-VR
HK JDW NO:
461-TPSMB7.5A-VR
Datasheet:
TPSMB7.5A-VR
Step5Bar-code shipping tag
TPSMB7.5A-VR
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    8.33V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    46.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    12.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    7.5V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    7.5V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    600W