  • TPSV337M010H0040
TPSV337M010H0040
advertisement
Manufacturer No:
TPSV337M010H0040
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TPSV337M010H0040
Package:
Datasheet:
Description:
330μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 40mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.033mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TPSV337M010H0040
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    7361
  • Case Code (Imperial)
    2924
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.033mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    3.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    6.1mm