  • TPSY227M010P0150
TPSY227M010P0150
advertisement
Manufacturer No:
TPSY227M010P0150
HK JDW NO:
66-TPSY227M010P0150
Package:
Datasheet:
Description:
220μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 150mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.022mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TPSY227M010P0150
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.022mA
  • Ripple Current
    822mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    2mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm