  • TPSY336M025S0200
TPSY336M025S0200
advertisement
Manufacturer No:
TPSY336M025S0200
HK JDW NO:
66-TPSY336M025S0200
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
33μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 200mOhm 2-Termination Polar Tantalum 0.0083mA Tape & Reel (TR) Molded
Step5Bar-code shipping tag
TPSY336M025S0200
    21 Weeks
  • Package / Case
    Molded
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.0083mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm